Yeni Nesil Elektronik Hız Kontrol Kartı: SHAMAN ESC

Bursa merkezli SHAMAN HAVACILIK, tamamen Türk mühendis ve AR-GE ekibiyle birlikte yerli kaynakları kullanarak yeni nesil bir uçuş kontrol kartı üretti. Yerli üretim, özgün yazılım, zorlu koşullara dayanıklılık ve uyumluluk gibi temel özelliklerinin yanı sıra mevcutta bulunan elektronik hız kontrol kartlarından ayrılan pek çok özelliğiyle birlikte pazara giriş yapıyor.

SHAMAN HAVACILIK dışa bağımlılığı azaltarak yerli üretim ile kart tasarımını gerçekleştiriyor. Böylelikle chip krizi gibi global ölçekli sorunları aşabiliyor. SHAMAN ESC geniş kullanım olanağı sunarak pek çok farklı platformlarda yüksek uyumlulukla çalışıyor. Zorlu koşullara dayanıklı olarak üretilen kart, -20° ile +55° sıcaklıklarda çalışabiliyor.

Kart tüm ihtiyaçları karşılamak için çift katmanlı olarak tasarlandı. Maksimum güç ve performans için kullanılan elektronik elemanlar titizlikle seçilmiş ve dayanıklılık, fiyat, özellik, erişim ve imalat kolaylıkları göz önüne alınarak tasarlandı.

Akım korumaları, soğutma performansı, verimlilik, kapı koruması, yaygın kullanım, geniş uygulama alanları, esnek çalışma sıcaklıkları ve daha pek çok teknik özellikleriyle birlikte tamamen Türk mühendislerinin eseri olan SHAMAN ESC uygun fiyat yüksek verimlilik hedefleyerek İnsansız Hava Araçları platformlarında görev almaya hazır.

Önceki yazı
Tarımda Yeni Dönem: SHAMAN TRM16
Sonraki yazı
SoleilSky’da İHA-2 Dönemi